Tek Ne buron Muzika Shqipe ** Radio Bajgora ** Dj-Naimi
Home
UQK
Sport
Shoqata
Barcoleta
Nastradin Hoxha
MP 3
Biznise
Kėngtarėt
Mirnjohje
Homegate-CH
TeL Search.ch
RoutenPlan
KosovaPress
Kosova Sot
DVD 2009
Falja e Namazit
Poezi
Poezi Vajtuse
Tv-Bajgora
Shqip-Anglisht
Shqip-Gjerman
Filma Shqip
Humor Shqip
Seriale
Save TV
Ricardo-ch
Billiards
You Tube
Google
Horoskopi
Programe
New-Lajmet
Tv-Alsat-M
Emra Shqip
Lojra pėr Fėmijė
Libra pėr Fėmij
Multivision TV
Dashuria e Vertet
Kodat e Shteteve
Marketing
Filma Shqiptar
Admin Webi
CHati

 
            

 

                                                             

 

 

 

 

 

  

 

 

 


 POEZI   Nga Naim Imeri

Rruget Tona Tash tė Ndara, ti Dashuri me Ishe e Para, Mendova se e Gjeta Fatin e Jetes, por nė Fakt ja Bera Varrin Vetvetes

Nuk ka Det as Oqean! Nuk ka Tigėr as Luan! Nuk ka Njeri nė Botėn time! Qė mund tė Ndan nga Zemra ime!

Dashuria esht si zogu.po e shtrengove e lendon,po e le te lir te ik,po e pergledhe te rrin gjithmon pran.

Dashurija pa puthje si telefoni pa mbushje   dashurija pa sex si si cigarjapa shkreps dashurija pa takim si pumpa pa benzin.
Dashurija eshte fakulltet ne te cilin shum dojn te studjojn por jan te rrall ata qe diplomojn!!!

Ne mes te nates romantike nje trup u shtri mbi mua nje dor me pergledheli let dhe nje shpirt me tha TE D...U.....A......
Profesor a mesohet me zor,a fitohet dituria kur ne zemer vlon dashurija

E pranoj Plumin e Armikut,E pranoj te rehem nga qeliku, pranoj te lidhem ne litar, po nuk e pranoj te behem TRADHTAR

Mos me pyet si jetoi kur dit e nat ne ty menoi kur e din se jam i vetmuar kur e din qe jam i lenduar mos me pyetpse kam lot ne sy kur e din se jan per ty...

Bylbyli ne deg sa bukur kendon ja puthsha buzt asaj qe e lexon
Do te ishe yll, po te isha qiell... Do te ishe rreze, po te isha diell.. Por keto qe i thash jan vec krahasime, une jam njeri e Ti je Zemra ime!!!
Bukurin ta dha natyra gjestet kush ti dha ta jap fjalen e sinqert se kurr prej teje nuk kam me u nda.

Ne vend te zemres ta kish falur zoti nje gur qa mendon se do te fitosh ti me aventur

Dashuria esht mall qe importohet nga turqia dhe nuk ka garancion nga rinia...

Si degjoj fjalet e botes,per as gje sdua tja di,vec te jem ne krahet e tua te me puthesh si femije

Kur dritaren e mbylli e prap brena hy i drejtohem zemrės sė shkret e pyes se deri kur mund jeton duke t,pritur ty...

Shum e bukur elegante simpatike e pedante syt e zi bukuroshe me pelqen por pak nervoze...

Ne qoft si qjelli behet Leter edhe deti behet Boje nuk do te shkruaj as gje tjeter veq se ty te dashuroje

Mos i beso askujt mos e urej veten por besom qe une per ty e jap jeten edhe pse je lark asge sme pengon largsia na ndan dashuria na bashkun
Jeten time e ndave ne dysh   tash ne mes nesh qdo gje u prish   jeta merr tash ndryshim tjeter lamtumire dashuria e vjeter

Nese ky eshte fundi te lutem me thuaj mos e ler kete zemer ende per ty te vuaj

Nje nate isha ne vetmi mendoja tere naten per ty dhe vuaja qe ste kisha prane qaja me zemer dhe me lot ne sy

Nje nate me dukej shum e gjate te humba ty dhe jeten time se di perse aq i pafat me lot ne zemer dhe me kujtime

Sa shum ne kete jete gabova pse aq shum te besova kete e bera por sishte dashte ti me prite me sjellje te vrazhde

Nuk ishte gabim qe falet zemra qe ti e theve lotet mi le ne sy dhe vdekjen time e pelqeve

Shpesh e pyes veten pse aq shum te besova ty te solli kjo fatesi ndersa une rend u lendova

Se di perse shum te deshta vetem veten e lendova se di perse te kam besuar nga ti tash u tradhetova

Se di perse per ty qava syte e mia me lot i lava kete se paske merituar per avantur paske menduar

Se di per te deshta se di te deshta pa asnje kufi tash zemren time e mbuloi e zeza tradheti

Per ty shum letra kam shkruar dhe shum te kam besuar por kurr se kam menduar se ke me me tradhetuar

Te nderova dhe respektovavetem pse ishe e ndershme se dita se do te me mbetesh shoqe e botes se rrejshme

Te deshta pa asnje kufi jo pse e kishe ate bukuri por pse kishe shpirt e zemer sikur ti kurr spash un femer

Ste harrova une akoma edhe kurr nuk do te harroj e di se nje dite do te vdes por deri ne vdekje te dashuroj

Nuk e di tash se ku gjindesh mikesha ime e perjetshme ne zemren time do te mbetesh e paharruar e pavdekshme

Dashuria e sodit nuk ka lezet se dashurohet edhe femia ne djep te dua
Per gjume i shtrire ne shtrat nje rreze hene sme le rehat kthehu knej e kthehu andej e shohe gjumi sme merr ej gjume po ku je jam i lodhur dua te fle erdhi dalngadal e me kujdes me mori po ku me qoj mua te shkret atje ne ender diku larg ate qe se pash diten e gjeta ne gjume ate nat
Si gonxhe trendafili eshte dashuria e pare keputma kur te vdes dhe ma ver mbi varr derdh dy pika lot qe gonxhja te lulzoj keshtu dhe ne varr te mund te dashuroj.

Ti je jeta ime, Frymemarrja ime, Dashuria ime, Ushqimi im, e kur te humbi un me qfare jetoi bre ...

Ne jete ka interes ne dashuri ka stres   ne tradheti ka ironi dhe te gjithe te marin neper goje duke thene se si je ti

Kush ti puth buzet e tua? kush i fshin lotet e tu? kush merzin ty ta largon? te vi une a me pranon?

Kur te ze lemza kujto emrin tim Kjo s'eshte magji por te heq vetmin Kot mos pi uje lemza ste pushon Keshtu bej dhe une kur ti me kujton
Sa here merzitem foton tende shikoj lot mbi te derdh se dot ste harroj dua te urrej por eshte e kot truri jep urdhra zemra si zbaton dot

Eja Shpirt une te pres ta vras gjumin ste le te flesh t them nates mos kalo i them ores rri pusho mka mar malli te te shoh eja Shpirt mos u von
Mbrem pash nje yll per te ndjer ty me pran rrezet e yllit nje puthje me dhan. e kuptova qe ishe ti ! se pse sa here te kujtoj , Atje mu shfqshe ti.
Ne kete bote te felliqur Ne kete bote ku rroj S'dua gje tjeter veq dashurine e vajzes qe dashuroj

Prit prit mos bjer ne gjum dua te te them se te dua shum naten e mir e gjum te embel ma dergo nje puthje dhe shihem ne ender
Te puth ne buzė, te puth ne sy ohh sa mir ndjehem kur jam me ty, a e din i dashur sa shum te dua, a do te jesh gjith jeten me mua ?

Qeshu e dashur vetėm tė qeshin ata sy, lotét e dynjas i derdh unė pėr ty.
Kam nevoj te te puth ne buze, kam nevoj te te puth ne gushe, kam nevoj te te shoh ne sy, prandaj dua te jem me ty

Kur jemi bashke jemi tre une ti dhe dashuria, Kur jemi vetem jemi po prap tre une ti dhe vetmia.

Kėrkohen syt mė tė bukur tė shekullit XXI,konkursi ėshtė hapur qė nga shkeulli XVI dhe ėshtė mbyllur sot,sepse syt mė tė bukur kan nė duar kėt mesazh

Asgje nuk me ben boten te kuptoj, asgje nuk me ben zotin ta besoj, asgje nuk me bind se dhimbjet duhet ti duroj, por vetem deshira per ty me mban endren gjalle, dhe per kete dua te jetoj.

Nese prej mejet mendja ste hiqet, nese per mua zemra te digjet,ateher afrohu dhe me prit pak mua,se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Sikur te isha lot. Ne syte e tu te lindja. Ne faqet e tua te zbrisja. Ne buzet e tua te vdisja.....

Diqka me mungon   se qka as vet se di Vall mos eshte ajo se me mungon ti! Sa mund ta kuptoj vetem ajo do te jet Se nese s“te kam ty jetes nuk mund ti them jete

Kur te pyesin engjujt per mua i thuaj se kam derdhur shume lot kur te thone a jam i lumtur thuju se qaj eshte edhe sot...!!!Nese te thone psee?? ti ulu dhe mendo thuaj me deshti mua e une me se dua...

Ma shkuaj nje leter mos te dhimbet fleta se mu per ty nuk me dhimbet jeta ti je zjarr un jam prush me na nda smundet askush

Nese Puthja eshte nje pik ma dergo rigun e shiut .. Nese Perqafimi eshte nje sekond ma dergo nje or.. Nese Buzeqeshja eshte uj ma dergo detin.. Nese Dashuria eshte nje Person ateher ma dergo Veten.
.
E shikoj shiun qe bie pa pushim dhe mendjen e kam te ti shpirti im xhdo pik e shiut qe bie mbi xham esht nje puthje per ty qe afer ste kam
Sa me larg te jesh aq me pak une qesh dhe sa me larg te jesh aq me shume me mua do te jesh

Kur une qaj ti qan me mua Kur une kam frike ti qesh dhe thua te DUA.
Se ti se dite qe une te desha e qe te dua ti prap se di sa do te dua ti kurr sdo ta dish se ti se di ceshte dashuri...

Dashuria te djeg pa par ziarr ajo te vrete por nuk sheh varr ajo te mbyt pa oqean   ajo te vyshk pa vjesht pran ajo te plak pa qen i burgosur ajo te tret pa qen varrosur ne fillim te jep pak jet   pastaj te mbyt me te vertet

Edhe je edhe s'je Edhe sot edhe dje Edhe neser pa dyshim Do te jesh ne shpirtin tim..

Kur mbi varrin tim te filloj punimi kur mbi trupin tim te filloj vajtimi kur mbi koken time te vehet kurora veq atėher i dashur mendo se t'harrova.
Kur te mos egzistoj me zot, kur botes ti thuhet kot, kur hena te mos ndricoj, kur dielli te mos rrezatoj, kur do te zhduket fjala te DUA ather die se vdiqe per mua.......

Tek ty kam mendjen e zemren tek ty, pėr ty mė rrjedh gjaku, zemra mė rreh pėr ty, pa ty s'ndriēon dielli, jeta s'flet, pa ty nata čshtė pa yje e hėna humbet.

Thonė se dashuria ėshtė pa fund, Thonė se dashuria ėshtė si termet qė tė lėkund, Thonė se dashuria ėshtė ēmenduri, kjo ēmenduri pčr mua je ti.
Ditet shkojne po nuke kane kthime.. kudo qe te veshe,ti do jeshe engjelli ime... sado large te shkoshe mose harro nje premtime.. kudo large qe te shkoshe ti do jeshe shpirti ime...

Sa yje ka nata nuk mund ti numerosh Sa te dua ty nuk mund ta besosh Kete qe po ta them mos ia trego askujt Se zemra ime eshte vetem e jotja dhe jo e Cdokujt

Me thuaj se nuk beson tek dashuria me thuaj nuk beson ne fjalet e mia me thuaj dashuria nuk ekziston me thuaj dashuria eshte vetem nje iluzion ta dish zemra ime ty te dashuron.

Dua te jem gjithcka per ty ne kete bote,sic je ti per mua.Pa ty sjetoj dot,kur ti qan un dua te jem lot. TE DUA O SHPIRT keto fjale sti them kot,motivi cdo vjershe do jesh per mua. Gjithcka mund te bej te te puthi buzet e tua.

Te te puth syrin qe te me shohesh ne enderr te te puth buzen qe te flesh me embel. te te puth ne faqe te ndihesh me mire. me 100000 te puthura te uroj naten e mire

Gjithcka qe pata ne jete ishe ti. Gezimi me i bukur i syve te mi. E nese ndonjehere kujtohesh per mua.. Mendo sa te kam dashur e vazhdoj te te duaaaaa.........

Dashuria ime pe rty do te mbaroje ateher kur nje piktor i verber do te arije te pikturoje

Ne syte e tu shikoj bukurine e botes ne buzet e tua ndjej embelsine e jetes, mbrenda teje gjej kuptimin e jetes

Dielli perqafon token dhe rrezet e henes puthin detin. por a vlen e gjith kjo   nese ti nuk me perqafon dhe me puth mua?

E lashe te binte nje piek lot ne oqean... kur ta gjej perseri ,do pushoj se dashuruari ty...

Nese do te duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes do te zgjidhja ty,sepse ty je jeta ime.

Fytyra jote pasqyr e fantazis fjalet e tua esenca e nostalgjis! imazhin tend ende se e kam krijuar mes nesh largasia ka zoteruar!

Sa koh larg teje do te jem prap ne zemer do te kem.. nese pika loti kam ne sy dije se me ka mare madhi shume per ty..

Nje nate e gjate po vjen,, si do ta kaloj,, gjumi me eshte prishur vec per ty mendoj.. zemra e copetuar dhe syri lot pikon,, zemra thote te dua dhe mendja ste harron....

E putha shiun te te ndjej ty me prane puthjet e shiut zemren ma vrane ne kete nate pa nje yll, nuk gjendesh ti per te ndjere ty me prane rri e lagem ne shi

Kur te filloj shiu, dil jashte dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli.... Jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te ti fal!

Afrohu dhe mė ngroh zemrėn qė pėr ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qė aq gjatė mė munduan! Afrohu mė afėr dhe nė sy mė shiko, afrohu dhe mė thuaj njė fjalė, mė thuaj qė mė do! Afrohu ngadal dhe mė fal ngrohtėsin. Qėndro me mua qė tė kemi dashurinė!

Mallin e kam rujt nė zemėr ka shumė kohė unė s'tė kam parė, syt' e tu s'i kam harruar tė dua si mė parė! Ndaj mos guxo te ikėsh larg, jo, jo nuk dua tė vuj pėr ty, se do ti fal ēfar' kam mojė vajzė qė pėrherė tė jem me ty!!

Mos m'largo nga zemra,kur tė largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s'jam fati yt! Mos m'thuaj jeto kur jeta ėshtė trishtim,mos m'thuaj tė qeshi kur nuk kam gėzim!Mos mė thuaj me zė tė mekurm, se jeta ėshtė njė ėnderr e kotė sepse shpirti i fjetur ėshtė njė shpirt i vdekur!

Nėse ti mė don ma thuajė tė vėrtetėn, s'do ta jap veē zemren por por ta jap dhe jetėn. Nėse ke zemer ndaje bashk me mua, nėse ke fjalė, mė thuaj tė dua!!

Ėshtė e pamundur tė mos perėndon dielli, kur egziston nata! Ėshtė e pamundur tė jetojnė njerezit gjithmon kur egziston vdekja! Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti !!

Eja me mua se ty tė kam shpres, eja me mua se pa ty s'du tė plakem dhe vdes. Ti je djelli qė mua mė ngroh, ti je ėndrra qė unė ēdo natė e shoh!

Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje. Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė. Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t'mė rreh zemra.

Tė pres jashtė botės aty ku realiteti bėhet magji, tė pres aty ku urrejtja bėhet dashuri, ku lotėt kthehen nė rreze dielli. Tė pres aty ku le krenarinė pėr gjithmonė, tė pres aty ku zemra ime s'do tė vuaj mė!

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..Por me beso mua qe per ty e jap jeten Edhe pse je larg asgje sme pengon LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres Ti dergova Tparen per shoqri dyten Per dashuri e treta te mbet kujtim Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj Syt per ty do ti qerroj Ty te dua Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes
Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua Per bese sa qe nuk beson qka me te Than kur zemra ime vetem ty te done Pse qe te dua kur ti sme do dhe une

Nje jete me ty dua te qendroj ne syte E tu shofe trishtimin ne lotet e mia Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer Ase milimetra asgje nuk dua prej Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova Ne mua kur me goje ti the Se te dua Ma mire eshte te Vdes ti mbylli keta sy se Te jetoj ne ket bote   Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua Une thjesht nuk muj me jetu Pa ty nese ti vdes edhe une Me ty te ejtojme bashke edhe Ne ate dunja tjeter

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur Nese kerkon varin i thoni se gjindet Ne fund te detit nese kerkon trupin I thoni se eshte mykur nese kerkon Shpirtin i thoni se pushon diku Nthellsi te tokes nese kerkon Syt emi i thoni se nga lotet U verbua

Nuk eshte edhe aq poezi dashurie Por poezi vuajtje por nje dashuri e madhe njekohesisht Lind me nje dhimbje te madhe

Nese une do te vdes me mbulon Dheu i zi mbi varrin tim do Ta shkruaj te kam dashtur vetem ty thikat i duroj plumbat i pranoj por Te ndahem prej teje As qe e mendoj

E kam nje deshir oh sa eshte E thjeshte me ti puth buzet Tjeter skisha desht sa e Embel eshte jeta sa e Embel rinija por me eEmbla qenka dashuria

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes Te dua me zemer e jo me interes per tereJeten time deri sa te vdes

Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom Nese ke Shpyrt sherom Nese ke Zemer dashurom

Nje Zemer e vetmuar Qet gjak po pikon A ma din hallin Se zemra ime Vetem ty te don

Nese te dua me don dhe ti mua nese Te urrej me urrej dhe ti mua Por Nese vdes jeto jeten pa mua dhe Mos harro se nje engjull te Ka dashuruar

Deshiroj te kem krah te fluturoj Te zbres ne buzet tua te puthi Fort dhe te tregoj se vetem Ty te kam dhe sa shum te DUA

Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes Me Yjet e Nates ty te pershendes Atje ke ni Lum ku ka Lule shume Kur te jesh ne gjum vi te puthi une
Ne nje lule kam marr er ajo lule Me ka therr me zemer se te Kam shkrua une ty per gjithmon te dua

Fotografin tende ne dor e mbaj Kur te shiqoj filloj te qaje Te qaj se shum larg ke Qilluar por te betohem E dashur se kurr per Jete skam me te harruar

Akullorja e ftoft buzet mi Ka ngri vetem puthja jote Mundt me mi shkri
Vala 900 Personin qe e keni Kerkuar ne ju eshte dashuruarNese edhe ju e dashuroni Ju lutem nje SMS ja dergoni

Cka don me te then qka don me te shkru qka don me teper se fjalen te DUA.

Larg kemi qelluar shume shume kilometra por shpresoj qe zemrat tona sjan as me milometra.

Te dua te dua nese nuk beson pyete zemren time ajo te tregon.
Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!! Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..

PSE-Pse xhdo nat une tė kujtoj..? Pse xhdo nat une tė ėndroj..? Pse xhdo nat, une qaj pėr ty Emrin tėnd pėrnat e pėrmendi.

Qka me i be ksaj zemrės se shkrejtė, qė smė la tė jotoj rahat nė ket jetė..!Kur shof dikand nė rug, mendoj se ti..! Ah une e shkrejta, jam tu vedk pėr ni djal tė ri.

Pse ndodhi aj djali tė jet ne zemrėn time, kur do tė mė hiqen mua kto kujtime..??

Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!! Kur do tė jet mjaft, pėr tė mos kujtoj, se gjysmėn e jetės aj ma ka ngrėne..

Nuk e disha se do tė ndodh kjo punė,por pse mu shtau edhe njė mėrzi..?? Se pėr ty ore djali i shkrejtė,edhe natėn nuk muj me flet..

Nuk mendoj pėr as gje tjetėr,emri yt nuk zen vend tjetėr. Por me ma than fjalėn **TE DUA** ather mundesh me mė qetsua.

U dashurova qysh nė femijeni, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri.. Se s'besoj se mund tė jetoj pa ty.! Zemra ime gjithmon vajtonė.Syt e mi gjthmonė lotojn. Emri yt nė zemėr mė flen, me krah hapur gjithmon tė pret. Pa ty syri kot lotėn.

Pa ty zemra kot vajton, vajzat tjera i dashuron dhe mua mė haron..! Ditėt po kalojn, po arin nė fund por dashurin qe e patėm, mos mendo se do ta gjejsh dikund..!! Do tė mundohem me tė haru, por hiq se di si me vepru.!! A thu do tė jem gjall o zot..??
A po do tė mė mbulojė kjo tokė..!!

Njė djal tė bukur, e kam pas.. Me gjith zemėr e kam dasht.. Ah mė iku, mė la nė vetmi,a kasj i thonė dashuri..?? Ah shum herė e kam kshillu,as kėnde me e lendu. Gjthmon ngat vetės e afroj, me gjth zemėr e dashuroja..

Pranė dritares ri dhe prap mendoj..! Pse mos te tė kem pranė kur tė dashuroj..? I kujtoj natėt me ty qe i kalova.. Sa puthje mė dheve,e sa tė dhurova..!!

Pa ty nuk mund tė ri..!! Pa ty jeta mė bohet hi. Pa ty vorri nuk mė parnon.. Se zemra vetėm ty tė don..!!!

Pse e denon vetėn dhe mua..?? Pse e fik dashurinė qe e dua..?? Pse e shkel fjalėn qė ėshte..?? Pse sot mė urejn mua..?? Kur e di se ende TĖ DUA...

Pėrsr sonde yjet nuk shkelqejn..?? A thu edhe ata, mungesėn tande e ndjejn..?? Tė lutem mendo pak nė mua.. Dhe ne zemrėn tėnde ruaj njė vend pėr mua !!

Jam tu u menduar.. A e din zemėr se sa fort tė dua...?? Kur tė bish tė flish,leje edhe njė vend pėr mua

E dashuruar me kohėn, e djegur nga malli..! Gėrkoj dashurinė e vjetėr, pėr tė cillėn e dhash jetėn.

Pa ty jam njė lule vishkur, tė lutem mos mu largo. Zemrėn qe tė don mos e lendo..!!

Mos je ndonjė drit..?? Drit perendie..?? Lum kush tė ka afėr qe ri me tije.. Mos je dnonjė hije,hije rinore..?? KTHEMA ZEMRĖN TIME QE MA MORE..!!

Qdo dit pa ty,ėshte si njė dit pa diėll..!! Qdo m'brėmje pa ty, ėshte si njė nat pa yje..!! Qdo or pa ty,ėshte si njė nat ndjenja..!! Qo minut pa ty,ėshte si nje minut mos tė isha nė jet..!! Qdo sekund pa ty ėshte si mus t'mė reh zemra

U bėfsh yll,qė shėndrit. U bėfsh jet pa fund. U bėfsh gjthqka qė une dua. U bėrsh ver pa vjesht. U bėfsh Bur pa Grue. U bėfsh jeta ime, edhe pse s'do jesh me mua..!!

Mos mė largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu.. Mos mė thuaj, jeto nese nuk jam fati yt.. Vazhdo jeto,dhe vetėm mos haro.. SE SI UNE QE TĖ DUA, ASKUSH NUK TĖ DON..!!

Ndoshta isha pak e re. E besova qka mė the..
Ti thua se ke ndrishuar,por mė trego ku kam gabuar..? Tash bon qfar
tė duash,por zemrėn mos ma vre.. Veq mos haro se ende tė dua...!!

Koha po kalon,vitet po shkojn.. A thua dunje her pėr mua mendon..?? Se me njė pik shpres jetėn e jetoj.. Po pres me lot nė sy,tė kthehesh pėrseri, e tė me largojsh ket vetmi..!! Dit e nat po qaj po lotėt nuk tė bien pran..

Dashrija pa takim, si vetura pa benzin.. Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje.. Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps

Zemra e ALbit ėshte si gurr.. Hin e nuk del kur)...!! >Zemra e Lores si holel.. Nuk miret vesht kush hin e kush del

Mos mendo se tė kam haru.. Me gjith Zemėr tė kam dashur.. S'tė haroj jo kur, nė jet.. Pasi tė dua me gjth vullnet.

Ka shum ditė, qe sjemi pa.. Gjumi mė del nė mes tė natės.. Mė ke prekur pa pushim.. Mė ke puthur pa mbarim.. Tė ėndroj ty pėrsei, SHPIRIT IME..

Nė kėt natė plot me shi.. Mė shkoj mendja,te ty.. Tut shiku ne fotografi, mė kujtoj ni lot nga ti.. Po mendoj nat e dit, ku ja ku mė ke ik..!!

Ne qoft se tė humbi une ty,do tė mė humbish edhe ti mua.. Po ma shum, do tė humbish ti se sa une..!! Mua shum do tė mė dashurojn si ti.. Por ti askush nuk do tė dashuroje si une...!!

Nese dikush nė botė tė don,dije sa jam une.. Nese nė bot,dy persona tė duan ty, dije sa e para jam une.. Nese nė bot, nuk tė don askush,dije sa kam vdekur une..!!

Sonte flejn ata qe jan tė DASHURUAR nga dikush.. A ato tė zgjuar jan, ato qe duan dikand.. Ti flej rahat, se ke DIKAND ė tė don..!!

Oj haxhic mori loke, me haxhin pse u roke,..?? Kap pėr funi tėrt perfuni.. Kur sta qet pse ja ngjet..? Kur e shef, se sun duron, pse me zor dashni i kėrkon..!!
Dashuri moj dashuri.. Kush ta vur emrin ty...?? Pse nuk tė qun nė pleqni..?? Por tė rit i bėre hi...!!

Djali i thot vajzės   Nuk tė dua.. Vajza i thot djalit : Qka mė inteseson mua !! HeHe..

Ne vajzat jemi tė shkrejta.. Me mend tė lehta.. As pak nuk mendohena.. Por vetėm dashurona..

Lojėn tande kur se haroj.. Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj.. Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj.. Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!

Nė emėr tė jetės, joto me mua.. Nė emėr tė dhimbjes, vuaj me mua.. Nė emėr tė dashuris,thuaj Tė dua.. E kur tė vedes une, ti tė jesh me mua..!!
Edhe pse je larg, sa gjė smė pengon.. Largėsija na ndan.. Dashurija na bashkon..!!

Kujt tja them,hallet e mia.?? Mė shkatroj,kjo dashurija..!! Nė vetmi tash ri vajtoj.. Smundem SHPIRT TĖT HAROJ..!!!

Nga maja e malit nga dega e pemes tė qoj pėrshėndetje nga mesi i zemrės

E dua Malsin e dua Prishtinen e dua njė emėr tė dua ty me shpirt e me zemėr

Edhe pse je larg asgjė nuk mė pengon se kjo zemra ime vetėm ty tė don
Nuk tė dua me hile as me politik tė dua me gjith zemėr e me shpirt
Dora po mė dridhėt zemra po mė qane e kujtoj unazėn qe ma pate dhan
Qka don me tė than qka don me tė shkru qka don ma tepėr sa fjalėn tė du

Tė dua tė dua nese nuk beson pyete zemren time ajo tė tregon
Lotėt mė rrjedhin e syri mė qanė pėr ty o i dashur qe stė kam pranė
Hape zemrėn dhe vajto hape dritarėn dhe shiqo hape letrėn dhe lexo tė kam nė zemėr mos haroooo!!

I hidhur ėshte duhani e hidhur ėshte rakija por ma e hidhura ėshte --ndarja nga dashnij

E shikoj shiun qe bie pa pushim dhe mendjen e kam te ti shpirti im xhdo pik e shiut qe bie mbi xham esht nje puthje per ty qe afer ste kam
Sa me larg te jesh aq me pak une qesh dhe sa me larg te jesh aq me shume me mua do te jesh

Kur une qaj ti qan me mua Kur une kam frike ti qesh dhe thua te DUA.
Se ti se dite qe une te desha e qe te dua ti prap se di sa do te dua ti kurr sdo ta dish se ti se di ceshte dashuri...

Dashuria te djeg pa par ziarr ajo te vrete por nuk sheh varr ajo te mbyt pa oqean   ajo te vyshk pa vjesht pran ajo te plak pa qen i burgosur ajo te tret pa qen varrosur ne fillim te jep pak jet   pastaj te mbyt me te vertet

Edhe je edhe s'je Edhe sot edhe dje Edhe neser pa dyshim Do te jesh ne shpirtin tim..

Kur mbi varrin tim te filloj punimi kur mbi trupin tim te filloj vajtimi kur mbi koken time te vehet kurora veq atėher i dashur mendo se t'harrova.
Kur te mos egzistoj me zot, kur botes ti thuhet kot, kur hena te mos ndricoj, kur dielli te mos rrezatoj, kur do te zhduket fjala te DUA ather die se vdiqe per mua.......

Tek ty kam mendjen e zemren tek ty, pėr ty mė rrjedh gjaku, zemra mė rreh pėr ty, pa ty s'ndriēon dielli, jeta s'flet, pa ty nata čshtė pa yje e hėna humbet.

Thonė se dashuria ėshtė pa fund, Thonė se dashuria ėshtė si termet qė tė lėkund, Thonė se dashuria ėshtė ēmenduri, kjo ēmenduri pčr mua je ti.
Ditet shkojne po nuke kane kthime.. kudo qe te veshe,ti do jeshe engjelli ime... sado large te shkoshe mose harro nje premtime.. kudo large qe te shkoshe ti do jeshe shpirti ime...

Sa yje ka nata nuk mund ti numerosh Sa te dua ty nuk mund ta besosh Kete qe po ta them mos ia trego askujt Se zemra ime eshte vetem e jotja dhe jo e Cdokujt

Me thuaj se nuk beson tek dashuria me thuaj nuk beson ne fjalet e mia me thuaj dashuria nuk ekziston me thuaj dashuria eshte vetem nje iluzion ta dish zemra ime ty te dashuron.

Dua te jem gjithcka per ty ne kete bote,sic je ti per mua.Pa ty sjetoj dot,kur ti qan un dua te jem lot. TE DUA O SHPIRT keto fjale sti them kot,motivi cdo vjershe do jesh per mua. Gjithcka mund te bej te te puthi buzet e tua.

Te te puth syrin qe te me shohesh ne enderr te te puth buzen qe te flesh me embel. te te puth ne faqe te ndihesh me mire. me 100000 te puthura te uroj naten e mire

Gjithcka qe pata ne jete ishe ti. Gezimi me i bukur i syve te mi. E nese ndonjehere kujtohesh per mua.. Mendo sa te kam dashur e vazhdoj te te duaaaaa.........

Dashuria ime pe rty do te mbaroje ateher kur nje piktor i verber do te arije te pikturoje

Ne syte e tu shikoj bukurine e botes ne buzet e tua ndjej embelsine e jetes, mbrenda teje gjej kuptimin e jetes

Dielli perqafon token dhe rrezet e henes puthin detin. por a vlen e gjith kjo   nese ti nuk me perqafon dhe me puth mua?

E lashe te binte nje piek lot ne oqean... kur ta gjej perseri ,do pushoj se dashuruari ty...

Nese do te duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes do te zgjidhja ty,sepse ty je jeta ime.

Fytyra jote pasqyr e fantazis fjalet e tua esenca e nostalgjis! imazhin tend ende se e kam krijuar mes nesh largasia ka zoteruar!

Sa koh larg teje do te jem prap ne zemer do te kem.. nese pika loti kam ne sy dije se me ka mare madhi shume per ty..

Nje nate e gjate po vjen,, si do ta kaloj,, gjumi me eshte prishur vec per ty mendoj.. zemra e copetuar dhe syri lot pikon,, zemra thote te dua dhe mendja ste harron....

E putha shiun te te ndjej ty me prane puthjet e shiut zemren ma vrane ne kete nate pa nje yll, nuk gjendesh ti per te ndjere ty me prane rri e lagem ne shi

Kur te filloj shiu, dil jashte dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli.... Jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te ti fal!

Afrohu dhe mė ngroh zemrėn qė pėr ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qė aq gjatė mė munduan! Afrohu mė afėr dhe nė sy mė shiko, afrohu dhe mė thuaj njė fjalė, mė thuaj qė mė do! Afrohu ngadal dhe mė fal ngrohtėsin. Qėndro me mua qė tė kemi dashurinė!

Mallin e kam rujt nė zemėr ka shumė kohė unė s'tė kam parė, syt' e tu s'i kam harruar tė dua si mė parė! Ndaj mos guxo te ikėsh larg, jo, jo nuk dua tė vuj pėr ty, se do ti fal ēfar' kam mojė vajzė qė pėrherė tė jem me ty!!

Mos m'largo nga zemra,kur tė largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s'jam fati yt! Mos m'thuaj jeto kur jeta ėshtė trishtim,mos m'thuaj tė qeshi kur nuk kam gėzim!Mos mė thuaj me zė tė mekurm, se jeta ėshtė njė ėnderr e kotė sepse shpirti i fjetur ėshtė njė shpirt i vdekur!

Nėse ti mė don ma thuajė tė vėrtetėn, s'do ta jap veē zemren por por ta jap dhe jetėn. Nėse ke zemer ndaje bashk me mua, nėse ke fjalė, mė thuaj tė dua!!

Ėshtė e pamundur tė mos perėndon dielli, kur egziston nata! Ėshtė e pamundur tė jetojnė njerezit gjithmon kur egziston vdekja! Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti !!

Eja me mua se ty tė kam shpres, eja me mua se pa ty s'du tė plakem dhe vdes. Ti je djelli qė mua mė ngroh, ti je ėndrra qė unė ēdo natė e shoh!

Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje. Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė. Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t'mė rreh zemra.

Tė pres jashtė botės aty ku realiteti bėhet magji, tė pres aty ku urrejtja bėhet dashuri, ku lotėt kthehen nė rreze dielli. Tė pres aty ku le krenarinė pėr gjithmonė, tė pres aty ku zemra ime s'do tė vuaj mė!
Mos i beso askujt e mos e urrej veten..Por me beso mua qe per ty e jap jeten Edhe pse je larg asgje sme pengon LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres Ti dergova Tparen per shoqri dyten Per dashuri e treta te mbet kujtim Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj Syt per ty do ti qerroj Ty te dua Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua Per bese sa qe nuk beson qka me te Than kur zemra ime vetem ty te done Pse qe te dua kur ti sme do dhe une

Nje jete me ty dua te qendroj ne syte E tu shofe trishtimin ne lotet e mia Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer Ase milimetra asgje nuk dua prej Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova Ne mua kur me goje ti the Se te dua Ma mire eshte te Vdes ti mbylli keta sy se Te jetoj ne ket bote   Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua Une thjesht nuk muj me jetu Pa ty nese ti vdes edhe une Me ty te ejtojme bashke edhe Ne ate dunja tjeter

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur Nese kerkon varin i thoni se gjindet Ne fund te detit nese kerkon trupin I thoni se eshte mykur nese kerkon Shpirtin i thoni se pushon diku Nthellsi te tokes nese kerkon Syt emi i thoni se nga lotet U verbua

Nuk eshte edhe aq poezi dashurie Por poezi vuajtje por nje dashuri e madhe njekohesisht Lind me nje dhimbje te madhe

Nese une do te vdes me mbulon Dheu i zi mbi varrin tim do Ta shkruaj te kam dashtur vetem ty thikat i duroj plumbat i pranoj por Te ndahem prej teje As qe e mendoj

E kam nje deshir oh sa eshte E thjeshte me ti puth buzet Tjeter skisha desht sa e Embel eshte jeta sa e Embel rinija por me eEmbla qenka dashuria

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes Te dua me zemer e jo me interes per tereJeten time deri sa te vdes

Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom Nese ke Shpyrt sherom Nese ke Zemer dashurom

Nje Zemer e vetmuar Qet gjak po pikon A ma din hallin Se zemra ime Vetem ty te don

Nese te dua me don dhe ti mua nese Te urrej me urrej dhe ti mua Por Nese vdes jeto jeten pa mua dhe Mos harro se nje engjull te Ka dashuruar

Deshiroj te kem krah te fluturoj Te zbres ne buzet tua te puthi Fort dhe te tregoj se vetem Ty te kam dhe sa shum te DUA

Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes Me Yjet e Nates ty te pershendes Atje ke ni Lum ku ka Lule shume Kur te jesh ne gjum vi te puthi une
Ne nje lule kam marr er ajo lule Me ka therr me zemer se te Kam shkrua une ty per gjithmon te dua

Fotografin tende ne dor e mbaj Kur te shiqoj filloj te qaje Te qaj se shum larg ke Qilluar por te betohem E dashur se kurr per Jete skam me te harruar

                                                          Nga Naimi Imeri
                                                05 Janar 2003 Aachen Gjermani.Verantwortlich für den Inhalt ist der Autor der Homepage. Kontakt

Kostenlose Homepage von rePage.de


Anzeige:    Freunde finden leicht gemacht

Tek Ne buron Muzika Shqipe ** Radio Bajgora ** Dj-Naimi